Бившиот маж на Шакира и бара оштета што го оставила


 

Поранешниот партнер на колумбиската поп ѕзвезда Шакира, Аргентинецот Антонио де ла Руа, поднел тужба против нејзе и бара оштета поради тоа што го оставила,соопштил неговиот адвокат.

Синот на претседателот на Аргентина Фернанде де ла Руе, бара од Шакира 250 милиони долари оштета поради изгубениот договор по разводот.

Но портпаролот на пеачката изјавил дека не постои никакво заедничко удружување на парот кој се развел во 2010 година после 11 години брак

Шакира сега живее со шпанскиот фудбалер Херардо Пике

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1