Осуден убиец и силувач моли за смртна казна


Американец осуден за киднапирање, силување и убиство на тинејџерка од Флорида ги шокираше присутните во судницата кога го замоли судијата да му изрече срттна казна.

,, Не можам да седам со мрина совест, знаејќи што направив иако бараат да ме осудите на доживотен затвор јас тоа не го сакам – ве молам досудете ми смртна казна,, изјавил William Davis III.

34 годишниот убиец изјавил и дека пати од пореметување на личноста и депресија.

Кога не земам лекови лоши работи се случуваат и немам контрола над себе, изјавил убиецот. Тој ја уби Fabianа Malavи во мај 2009, таа имаше 19 години. Ја киднапирал претејќи и со нож и ја однел во својот дом каде ја врзал, силувал и убил. Телото беше пронајдено во неговиот автомобил.

,, Небитна е казната, тој е крволочна звер, ми ја уби сестрата, неа ја нема, и навистина не ми е грижа каква ќе биде казната, треба да пати,, изјавила сестрата на Fabiana.

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1