Tag Archives: ubiec

Ги намамил пожарникарите и почнал да пука: „Убивањето е она што јас најдобро можам да направам“

„Морам да видам уште колку квартови можам да запалам и да го направам она што најдобро го знам – да убивам луѓе“, напишал убиецот на Њујоршките пожарникари во порака пред да крене во својот убиствен поход.

______________________________________________________________________________________________________

Брутално мачен, тепан, горен – почина човекот кој го уби Гадафи

Омран бин Шабан, човекот одговорен за заробување и убиство на Муамер ал-Гадафи, Е УБИЕН. Околу 10.000 луѓе присуствуваа на погребот. Шабан претходно бил киднапиран и измачуван.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Еве како денес изгледа убиецот од промоцијата на Бетмен

  James Holmes нема веќе портокалова коса. Ова е последна фотографија од него. Иако на суд се расправа дали свесно или не го сторил масакарот, овој поглед кажува се.  

______________________________________________________________________________________________________

Осуден убиец и силувач моли за смртна казна

Американец осуден за киднапирање, силување и убиство на тинејџерка од Флорида ги шокираше присутните во судницата кога го замоли судијата да му изрече срттна казна.

______________________________________________________________________________________________________

Убиец се јавил да се предаде – му рекле немаме слободни полицајци да те приведат – на крајот сам си отишол во станица

Полицијата во Детроит истражува зошто осомничен за убиство морал дури двапати да се предава на полицијата пред да им текне да го уапсат.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/фото: Риба убиец јаде машки гениталии – се појавила во езеро во Илиноис

  Во водите на популарното езеро Lou Yaeger во Илиноис пронајдена е егзотична риба убиец, позната по тоа што ги убива рибарите одгризувајќи им ги гентиалиите и ги остава да искрварат.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Проштална порака на татко кој го убил дилерот на дрога на синот

Откако синот му починал поради подметнато апче екстази, таткото го убил дилерот со нож во срцето, а потоа се самоубил.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1