Бизарно: На девојченце на грбот и израснале рака и дојки (Фото)


 

11 годишно девојче од Кина е оперирано за да и се отстранат неразвиена рака и дојка од грбот. Како утврдиле на грбот бил неразвиен фетус од близнакот на девојчето.

Ова е редок случај и се јавува еднаш во 5 милиони раѓања и обично ево подрачјето на абдоменот, односно во 80 насто случаи е во тој дел. Има случаи кога се развил на главата но ова е прв забележан случај делови од фетус да се развијат на грбот.

Операцијата ја извршил Баоган Пенгом во болницата во Пекинг, и девојчето се чуствува добро.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1