Брејвик се заљубил во убиецот на имигранти Беате (Фото)


 

Монструмот Брејвик во затвор ја пронашол љубовта на својот живот. Напишал писмо на 3 страни и не штедел зборови за да искаже колку и се восхитува за нејзиниот труд да го створи четвртиот рајх и ја нарекол ,,храбра хероина,,

Писмото е испратено до германката по име Беате која е одговорна за убиството на 9 имигранти и една полицајка.
таа била уапсена пред околу една година, а Брејвик ја советувал судењето добро да го искористи за на светот да му ги објасни своите политички мотиви.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1