Бизи му врати на Слаткар: Одговор на „Отворено писмо“ – Слаткар ти си Бугар (ВИДЕО)


Раперот Бизи има одговор на „Отвореното писмо“ на Слаткар. „Јас сум крв македонска, ти не си, пола Србин пола Б’лгар, врати се дома Леси“, пее Бизи за раперот Слаткар во неговото „Запечатено писмо“.

Инаку, по долгата пауза од музичката сцена, Слаткар се врати со песната „Отворено писмо“ во кое ги третира актуелните социоекономски теми и доби наплив од коментари и на фејс и на јутјуб од кои повеќето негативни.

 

 

 

 

 

 

 

Сепак има и коментари, во помал број но сепак ги има, кои сметаат дека е добра песната како и пораката која пејачот ја упатува со неа. Дел од негативните коментари исчезнале од фејсбук и читатели ни испратија принт скринови и се прашуваат дали и зошто Слаткар ги брише коментарите? еве што велат дел од коментарите

Во продолжение погледнете дел од коментарите 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1