Боби Кристина погребана до својата мајка Витни Хјустон


Телото на дваесет и двегодишната Боби Кристина денеска е погребано веднаш до нејзината мајка Витни Хјустон на гробиштата во Њу Џерси.

На погребот присуствуваа само роднини и пријатели. Во близина на гробот се појавија и фановите, а еден од нив рече дека присуствува во знак на поддршка на семејството Хјустон и дека тука е заради починатата Витни.

kristina vitni hjuston

– Пред три години на ова место бев и заради Витни Хјустон, рче Мајкл Тарашук.

ТВ водителот Кевин Фрејзер, кој воедно е и семеен пријател изјави:

– Не беше тоа погреб на славна личност, туку на девојче чии роднини не можеа да  сфатат зошто толку брзо се врати на ова место.

Младата Боби Кристина почина во болница на 26 јули, шест месеци откако во нејзиниот дом во Атланта беше пронајдена во безсвесна состојба.

По инцидентот, никогаш не се разбуди од кома, а шестмесечната борба и грижа за нејзиниот живот на семејството и нанесе многу болка.bobi-kristina-bolnica-ap-rojters-1422775439-612891

Славната пејачка Витни Хјустон се удави во када во хотел во Лос Анџелес во 2012 година, ноќта на доделувањето на Греми наградите. Боби Кристина е единствното дете кое го имаше со R&B пејачот Боби Браун. Заедно почнаа да настапуваат во 1999. година.

Смртта на Боби Кристина се уште е обвиткната во голема тајна, додека полицијата го истражува целиот случај.

Случајот е заведен како давењеbobi kristina

Боби Кристина била хоспитализирана на 31 јануари, годинава, откако била најдена во бессознание во нејзиниот дом. Нејзиното тело било во када, а главата и била потопена во водата. Полициските власти случајот го завеле како „давење“.

Откако била примена во болница лекарите ја ставиле во вештачка кома и на апарати за дишење.

Според Кристен Фостер, претставник на семејството, Боби Кристина Браун, починала додека околу неа биле најблиските од семејството.

– Таа најпосле најде спокој во рацете на бога. Сакаме да им се заблагодариме на сите за големата љубов и поддршка во изминативе неколку месеци, рекла Фостер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1