Маринко од Фламингоси во тешка состојба, му следува нова операција


Маринко Маџгаљ кој во четвртокот е итно опериран поради проблеми со панкреасот, до крајот на неделата мора да оди на уште една операција.

Како што пишува српски Курир, здравствената состојба на актерот е многу сериозна, па овие денови би требало да се одржи конзилиум на лекарски екперти кои на основ на резултатите на Маринко ќе проценат дали неговиот организам би можел да издржи уште една операција.marinko-madzgalj500

-Неопходно е на Маџгаљ повторно да му се направи рендген и уште некои дополнителни анализа за лекарите да може да одлучат што понатаму. Тој во моментов не се чувствува добро бидејќи е исцрпен од операцијата и прегледите. Според лекарските прогнози, неопходна му е уште една операција, но потребно е прво тој да закрепне од претходната. Но, како стојат работите засега, неговиот организам е слав и не би било паметно во таква состојба да оди под нож, открива за Курир извор близок од Маринко.

Девојката на актерот Лана Секулиќ секојдневно го посетува.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1