Боењето со мрсни боички ви е забавно, погледнете го процесот на изработка (видео)


Сепак, нивната изработка е многу поинтересна од самото користење.

Screenshot_44Видео снимката која ќе ја видите во продолжение е настаната во фабриката Crayola, која произведува по 12 милиони боички дневно.

Се започнува кога парафинот во восок се загрева со жешка пареа, по што следи фасцинантниот процес:

Crnobelo.com

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1