Богдан Илиевски Бетмен доби притвор – Дамовски во куќен притвор


Богдан Илиевски добил 30 дена притвор, неофицијално дознава Press24 од извори во Судот. Илиевски беше еден од предводниците на иницијативата За заедничка Македонија. Другиот предводник Борис Дамовски неофицијално добил куќен притвор. Информацијата се уште нема официјална потврда.
Покрај него, во притвор, според официјално потврдени информации се уште 5 лица, а двајца добиле куќен притвор. Неофцијалните информации велат дека најголемиот дел од останатите кои вчера беа приведени добиле притвор.

Се очекува во текот на денот да бидат соопштени сите одлуки.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1