Боксови и клоци – претепани двајца работници на Охридски Комуналец


policiska-lenta4-640x480

Утрово околу 6:15 часот во Охрид, брутално биле претепани двајца вработени во „Јавна Хигиена“.

Според ЈП Охридски Комуналец, двајцата нивни вработени без никаква причина биле претепани од две непознати лица, пренесува Охрид 1. Според, досегашните информации, едниот работник бил нападнат на ул.„Никола Карев“ пред маркетот „Стоп Шоп“,  а веднаш потоа, додека бегале, насилниците налетале и на другиот работник кој ги празнел корпите за ситен отпад на ул.„Булевар Туристичка“, па и него го нападнале.

Двајцата работници заработиле тешки телесни повреди и веднаш биле пренесени во охридската Општа болница

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1