Болничарката на Кејт се обесила со шалот врзана за врата


sess1Според извештајот на патолозите кои ја истражуваа смртта на Хасинта Салдана, медицинската сестра која наседна на телефонската измама на австралиските водители, се обесила со шал кој го врзала од врата во својата соба.

Таа имала повреди на зглобовите на рацете, а оставила и 2 проштални пораки. Едното писмо било во нејзината соба, а другото во неа. Лондонската полиција, нејзината смрт, ја прогласи за самоубиство.

Полицијата се уште врши истрага за мотивите за самоубиството. Се проверуваат нејзините е-маил адреси и телефонските пораки, а ќе се анализираат и прошталните писма најдени до телото.

46-годишната Jacintha Saldanha медицинската сестра која беше пронајдена мртва, е сестрата која прва го примила повикот од австралиските водители кои се шегуваа дека се кралицата и принцот Чарлс. Таа прва наседна на шегата и го преспои повикот до собата каде била хоспитализирана војвотката Кејт. Водителите потоа од таа сестра ги добиле сите детали за бременоста на Кејт.

Медицинската сестра која повеќе од 4 години работела во болницата зад себе остави сопруг и две дечиња. Нејзиното тело било пронајдено во бесвесна состојба, кога пристигнала брзата помош само констатирале смрт.

Британија во шок и тага – излегоа првите ФОТО од починатата болничарка (Видео)

Болничарката на Кејт остави зад себе 2 дечиња – водителите распнати на Твитер (Видео/Фото)

Се самоуби болничарката на принцезата Кејт – која наседна на телефонското јавување од новинари

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1