Бора Чорба заборавил паричник со 1000 евра во такси – таксистот му ги вратил


Чесен таксист од Белград му го вратил пронајдениот паричник на Бора Чорба во кој имало дури 1.000 евра.

bora corba

Легендарниот рокер и лидер на бендот „Рибља чорба“ бил шокиран кога таксистот се појавил во обложувалницата во која  тој седел и му го донел полниот паричник.

– Има малку поштени луѓе кој би ви го вратил паричникот со толку пари. Прекрасен човек!, изјави Бора Чорба , кој секако со полна кеса бонбони и чоколада го награди поштениот таксист.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1