Боркица ќе го има главниот збор – сопругата на Премиерот ја добила паричката на Бадник


Паричката од бадниковото лепче во семејството на премиерот Никола Груевски паднала кај неговата сопруга Боркица, дознава Курир.

Foto - Kurir

Foto – Kurir

Паричката во семејството на претседателот Ѓорге Иванов се паднала во домот, додека кај семејството на претседателот на Собранието Трајко Вељаноски кај ќерката Ивана.

Иванов и Вељаноски денеска присуствуваа на Божиќна литургија во Соборниот храм Свети Климент Охридски во Скопје, додека премиерот Груевски  присуствуваше на Божиќна литургија во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ во Тетово.

-Христос се роди, навистина се роди. Нека е за многу години и нека денешниот празник ни носи здравје, повеќе успеси, нека ни носи повеќе работни места во државата, поголема благосостојба, поголема хармонија и меѓусебно разбирање, изјави премиерот Груевски по божиќната литургија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1