Сончево и студено и температури околу нулата


Времето во Македонија ќе биде сончево и студено. Ќе дува слаб северозападен ветер.ladno

Температурата ќе се движи од минус пет до четири степени.

Во Скопје и околината слично време, со температура до еден степен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1