Босанец мамел Македонци за аранжман во Грција


lisice-hapsenje-1332406808-138190Кумановската полиција поднесе кривична пријава против С.Б(43) државјанин на Босна и Херцеговина, за сторени кривични дела „злоупотреба на службената положба и овластување“ и „измамување на купувачи“.

Пријавениот во текот на јули 2012 година, како управител на ДТУ „Талија Травел Трејд“ ДООЕЛ Куманово,  искористувајќи ја својата положба усно се договорил со 11 лица да им организира летување во Грција, но при престојот не биле исполнети претходно понудените и договорени аранжмани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1