Бошко Буха остаре


По филмот „Бошко Буха” од 1978 година немаше човек во Југославија што не го знаеше легендарниот партизански бомбаш.

Детето што го глумеше Бошко Буха е Иван Кујунџиќ, кој после тоа не сними ниту еден филм!

За разлика од своите колеги во филмот, како Драган Бјелогрлиќ и Ненад Ненадовиќ, Кујунџиќ не продолжи да се бави со глума и денес работи како спикер на хрватското радио. Во медиумите се појавува понекогаш, кога некој ќе се сети дека тој бил славниот Бошко Буха.

Вака изгледа сега партизанскиот херој.

bosko_buha_danas

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1