Машки труп пронајден покрај пругата во Гевгелија


Денеска во атарот на село Миравци во гевгелиско, непосредно покрај пругата е пронајден машки труп со повреди на главата, настанати од удар на воз.voz-udri-covek-213673479001367347932_thumb_medium490_0

Според информациите починатиот немал во себе документи за идентификација и најверојатно се работи за странски државјанин. По извршениот увид на лице место, телото на починатиот по наредба на јавен обвинител е предадено на обдукција.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1