Браво Даниел – повторно беспрекорен


И повторно и на оваа гала вечер Даниел воодушеви со својот настап.

daniel 444Тој ја отпеа „Stay” од Hurts.По свој избор, како што му вели срцето,уште еднаш докажа дека ја заслужува оваа титула.

За Кристина Ковач, Даниел отпеа перфектно, Лесендриќ рече дека Кајмакоски отпеал три пати подобро од оригиналот.

Според Емина Јаховиќ, Даниел е секој пат се подобар.

На вечерашното шоу гледачите ќе имаат прилика да уживаат во фантастичниот настап на нашата пеачка Калиопи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1