Британската полиција го уапси Асанж – По 7 години Еквадорската амбасада го исфрли


Британската полиција денеска соопшти дека го уапсила основачот на Викиликс, Џулијан Асанж.

Како што јави ДПА, Асанж бил уапсен откако ја напуштил зградата на Еквадорската амбасада во Лондон, каде престојуваше изминативе седум години.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1