Бројот на жртви од исчезнатиот руски авион се искачи на 71 жртва


Руски патнички авион се урна откако го напушти аеродромот во Москва со 71 жртва.

Авионот беше на пат кон градот Орск. Се претпоставува дека сите патници и членови на екипажот починале, пренесуваат руските медиуми.

Авионот исчезнал неколку минути по полетувањето и, наводно, се урнал на 80 километри југоисточно од Москва.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1