Брука: Крадци ги олесниле возилата завеани и оставени во Србија – земале дури и гуми


Kosava-Vojvodina-1--620x465Во текот на изминатото деноноќие непознати лица ги обиле возилата кои биле завеани од снегот на патот Стајичево-Перлез во Србија , а на некои им биле украдени и тркалата

Градоначалникот на Зрењанин Иван Бошњак го осудил нанесувањето на штетата и кражбите во автомобилите кои биле завеани на патот, поради снежните наноси во петокот и саботата.

– Апелирам до сите граѓани чии возила се заробени во снегот да дојдат и да ги подигнат во договор со сообраќајната полиција, изјавил Бошњак.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1