Бујар Османи доби ќерка


g_bujar-i-valbonaПортпаролот на ДУИ и поранешен министер за здравство Бујар Османи вчера се радуваше на раѓањето на неговата ќерка.

Сопругата на Османи, дваесет и четиригодишната Валбона вчера утро се породила и на свет ја донела нивната прва рожба.

Османи за медиумите  изјавил дека е пресреќен и неговата ќерка која ќе го носи името Елиза е прекрасна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1