Archive | Балкан RSS feed for this section

Пуштен на слобода човекот што фрли јајцa врз автомобилот на Груевски

  Таулант Цапа од Дебар, кој во петокот фрлаше јајца врз автомобилот на премиерот Никола Груевски во Тирана, е пуштен на слобода, но со обврска редовно да се јавува во судот за евиденција, јави Курир

______________________________________________________________________________________________________

Владан Петровиќ новиот Тесла – успеа да создаде бесплатна струја

  Професорот Владан Петровиќ успеа да направи соларна централа која шест месеци во годината би можела да апсорбира сончева светлина, а во останатите шест, акумулираната енергија да ја одржува на 800 степени температура.

______________________________________________________________________________________________________

Не тераат да ги камшикуваме и газиме со штикли по гениталии – Исповед на проститутки

Како дојде зимата ни падна прометот. Жив автомобил не поминува. Смрзнати се сите не им е до ништо а камо ли до ебе*е,, вака ја започнува својата исповед 29 годишната А.З од Суботица која веќе 12 години работи како проститутка низ целиот Балкан.

______________________________________________________________________________________________________

Поради апсењето на Љимај, албански хакери го урнаа сајтот на ЕУЛЕКС

По објавувањето на одлуката на судиите од ЕУЛЕКС од Окружниот суд во Приштина за одредување на притвор од 30 дена за поранешниот командант на ОВК, Фатмир Лимај и тројца негови соборци, албанските хакери ја нападнаа интернет-страницата на мисијата на Европската унија во Косово и ставија текст за нивно ослободување.

______________________________________________________________________________________________________

Вампири во Србија – Се срушила воденицата на Саво вампирот – мештаните од Заржје во паника (Видео)

  Дали се работи за празноверие или пак обид да се привлече поголем број на туристи, или пак мештаните на Зарожје навистина веруваат дека постојат вампири е главна тема во ова село откако се срушила воденицата на Саво вампирот. 

______________________________________________________________________________________________________

Фатмир Љимај зад решетки – обвинение и 30 дена притвор

Поранешниот командант на ОВК и пратеник во косовскиот парламент Фатмир Љимај вчера откако самиот дојде во зградата на Врховниот суд во Приштина, остана зад решетки.

______________________________________________________________________________________________________

17 години мислел дека има СИДА – тестот бил погрешен – тужел, а добил само 4.000 евра

Србинот Драгиша Зекиќ 17 години живеел мислејќи дека има СИДА. Сега има 49 години, а дијагнозата му ја поставиле уште во 1986 година во клиничкиот центар во Белград.

______________________________________________________________________________________________________

Пепелашка криминалец скокна од прозорецот на судот, си го загуби чевелот – арно ама го фатија (Фото)

Криминалец кој бил доведен на судење во судот во Загреб направил вистинска драма. Србинот Саша Маријановиќ обвинет за кражба на автомобили

______________________________________________________________________________________________________

Косоварите ќе ја тужат Србија за 20 милијарди евра

  Група на албански економисти „Е15“ предлага секој граѓанин на Косово поединечно да ја тужи Србија во судот за човекови права во Стразбур.

______________________________________________________________________________________________________

Екс шефот на албанските разузнавачи, осуден за апсење на наводно вмешани во атентат на Глигоров

Албански суд го осуди поранешниот шеф на разузнавачката служба, кој се наоѓа во бегство, за убиство од 1995 година на незаконски уапсен осомничен за наводен заговор за атентат на поранешниот македонски претседател Киро Глигоров, пишува Мкд.мк.

______________________________________________________________________________________________________

„Бенетон“ ги шпионира купувачите со камери во куклите

Откако се прошири веста дека „Бенетон“  во своите продавници ширум светот лансира скриени камери во очите на куклите во излогот и српските медиуми откриваат дека такви камери има и куклите во  продавниците на „Бенетон“ во Србија.

______________________________________________________________________________________________________

Кавга на твитер Јеремиќ со адвокатот на Готовина – не сум ваш тип немам ничива крв на рацете

Претседавачот на Генералното собрание на ОН Вук Јеремиќ влезе во расправа на социјалната мрежа „Твитер“ со Лука Мишетиќ, адвокат на хрватскиот генерал Анте Готовина, порачувајќи му оти „не е негов тип, бидејќи нема ничија крв на рацете“, јави Танјуг.

______________________________________________________________________________________________________

Украинка била робинка во харемот на Тачи – секс имале и со странски дипломати

Украинка го обвини премиерот на Косово Хашим Тачи, дека била држена во негов “харем” заедно со уште 52 робинки. 

______________________________________________________________________________________________________

Хорор силување во Сплит: И ја турнал раката до лакт во анусот и и ги извлекол цревата!

На славење за ослободување на генералот Готовина, студентот Роко Шимац ја силувал својата колешка на брутален начин и и нанел повреди за кои лекарите велат дека биле згрозени, a девојката ако преживее ќе ја остават со траен инвалидитет.  

______________________________________________________________________________________________________

Брука во вестите – ,, пуши ми к.. ,, во централниот дневник (Видео)

Во националниот дневник на телевизијата Пинк вчера се случи скандал. За време на извештајот за сообраќајна несреќа на среде дневник се слушна ,,пуши ми к…,, новинарот Младен Мијатовиќ заборавил при монтажата да го отстрани делот каде му летнала пцовката и извештајот отиде во етер со се неа.

______________________________________________________________________________________________________

Да ги набијам на к… – новинарка на ХРТ на Фејс за политичарите (Фото)

,, да ги набијам на к… Милановиќ и Јосиповиќ и нивните мислења за војната и ослободителната пресуда, напишала на фејсбук новинарка на ХРТ Хелена Крмпотиќ.

______________________________________________________________________________________________________

4 тони торта и 7 милиони вилушки – Тирана се подготвува за славење

По повод 100-годишнината од независноста на албанската држава, за 28 ноември албанската метропола, подготвува гигантска торта од 4 тони.

______________________________________________________________________________________________________

Две жени, еден маж и дванаесет деца, идеален брак без кавги и љубомора

Семејството на Агим Османи избегало од Косово пред 13 години и сега го сочинуваат 15 членови, дванаесет деца Агим и неговите две жени.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1