Archive | Естрада RSS feed for this section

Мартин и Стефан на прием кај претседателот Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов денеска оствари средба со музичкото дуо “Некст Тајм” кои пред 3 дена ги собраа сите симпатии за преработката на песната “Нешто ќе те питам бабо”. Средбата била на задоволство на двете страни, со оглед на тоа што информираа и претседателот и момците од Некст тајм. – Огромна чест е што денеска имавме […]

______________________________________________________________________________________________________

Даниел Крејг тајно пристигна во Белград – што планира да прави славниот Џејмс Бонд во Србија?

Србија стана омилена точка за посети и деловни преговори за светските ѕвезди, како што пишува српски Курир, во Белград по Џони Деп, пристигна и славниот Даниел Крејг. Се уште се шпекулира зошто агентот 007 тајно пристигнал во Белград. За сега постојат неколку можни причини, една од нив дека бара локација за серијата “Purity”, потоа и […]

______________________________________________________________________________________________________

Познатиот американски пејач се уби додека снимаше спот

Пејачот Џастин Картер почина за време на снимањето на спотот во Тексас. Американскиот кантри пејач случајно испукал куршум додека пиштолот со кој снимал спот му бил во рака. Џастин случајно си пукал во окото со пиштолот кој бил наменет за снимањето, пренесуваат странските медиуми. – „Џастин имаше потенцијал, многу луѓе во него видоа наследник на […]

______________________________________________________________________________________________________

По кратко и тешко боледување на 33-годишна возраст почина басистот на „Милиграм“

Басистот на „Милиграм“ починал на 33 години, соопшти групата на Инстаграм. -По кратка и тешка болест, почина нашиот басист Слободан Васиќ. Носеше насмевка секоја секунда од неговиот живот, со неверојатната енергија која ја делеше несебично околу себе, им го разубавуваше животот на сите во негова близина. Почивај во мир брате, во нашите срца ќе свириш […]

______________________________________________________________________________________________________

Фронтменот на „Продиџи“ се обесил, заклучија форензичарите

Фронтменот на „Продиџи“, Кит Флинт извршил самоубиство со бесење, соопшти денеска лондонската полиција, повикувајќи се на резултатите од обдукцијата. Во соопштението се посочува дека форензичарите при обдукцијата утврдиле дека причина за смртта на 49-годишниот пејач е бесење. Полицијата посочува дека се уште се очекуваат резултаите од токсиколошката анализа на Флинт. Флинт беше пронајден мртов на […]

______________________________________________________________________________________________________

Сестрата на Мајкл Џексон: Го сакам мојот брат, но повеќе ми е жал за децата (видео)

Обвиненијата дека кралот на поп музиката со години злоставувал момчиња изгледаат се поуверливи, а бројни радио-станици ја отстранија музиката на Мајкл Џексон од својот репертоар. Документарецот „Leaving Neverland” е една од топ темите на сите светски медиуми. Британскиот „Дејли меил“ го извлекол интервјуто со Латоја Џексон од 1993 година во кое таа го обвинува својот брат […]

______________________________________________________________________________________________________

Почина познатиот светски актер

Американскиот актер Јан Мајкл Винсент почина на 74-годишна возраст. Тој беше најпознат по улогата на пилотот Стринфелоу Хоук во телевизиската серија од 80-ите „Ерволф“. Тој беше номиниран за наградата Златен Глобус за филмот „Going home“ во 1971 и повторно во 1984 за „The Winds of War“. Винсент е роден на 15 јули 1944 година во […]

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен манијакот опседнат со ќерката на Цеца: Анастасија Ражнатовиќ неколку месеци минувала низ пекол

Анастасија Ражнатовиќ неколку месеци се соочуваше со вистински пекол поради непозната личност која ја следела и малтретирала ќеркатата на Светлана Цеца Ражњатовиќ на различни начини. Предметот бил пријавен во полиција, по што манијакот е конечно уапсен. „Анастасија вознемирувањето го пријави штом сфати дека се работи за човек кој е опседнат со неа, нејзините движења и […]

______________________________________________________________________________________________________

Таа е последната љубов на Лук Пери (ФОТО)

Лук Пери кој почина од мозочен удар, бил свршен со терапевтката Венди Медисон, јавуваат светските медиуми. Дека биле верени е објавено дури по смртта на омилениот актер од „Беверли Хилс“, во соопштението на неговиот публицист. Не е познато колку време двојката била заедно, но во 2017-та година се фотографирани како се држат за рака на […]

______________________________________________________________________________________________________

Сопругата го оставила, па паднал во депресија: Фронтменот на „Продиџи“ имал тежок период пред самоубиството

Ненадејната смрт на фронтменот на „Продиџи“ не само што ги шокира обожавателите на британската група, ги шокира и неговите пријатели и колегите од групата. Британски Сан пренесува дека Кејт Флинт неодамна се развел од сопугата Мајуми Каи, јапонска диџејка со која бил во брак од 2006-та година. Поради разводот, пишуваат британските медиуми, Кит паднал во […]

______________________________________________________________________________________________________

На познатата пејачка ѝ украле 178.000 долари додека лежела на смртна постела

Властите во Детроит истражуваат дали некој ја измамил пејачката Арета Френклин, уновчувајќи чек на 178.000 долари пред да почине во август минатата година. Главниот помошник на обвинителот во округот Окланд, Пол Волтон, вели дека Френклин во јуни поднела жалба до полицијата во Блумфилд Тауншип по повод исчезнувањето на чекот. Умрела неколку недели подоцна од рак […]

______________________________________________________________________________________________________

Пејачот на „Продиџи“ се самоубил

Кит Флинт, фронтменот на групата ,,Продиџи” извршил самоубиство во својот дом во Данмоу. Веста за обожавателите на музичарот ја потврди на својот Инстаграм профил неговиот близок пријател и соработник Лиам Хаулет, кој го формираше бендот во далечната 1990 година. -Веста е вистинита, не можам да поверувам дека ова го кажувам, но нашиот брат Кит си […]

______________________________________________________________________________________________________

Ѕвездата на серијата „Беверли Хилс“ доживеа тежок мозочен удар

Американскиот филмски и телевизиски глумец Лук Пери, најпознат по улогата на Дилан во серијата „Беверли Хилс 90210“, итно е хоспитализиран откако доживеал тежок мозочен удар во својот дом во Лос Анџелес. Засега не е позната моменталната здравствена состојба на актерот, но неговиот портпарол изјави дека Пери се наоѓа под болнички надзор. Телевизиската мрежа Фокс неодамна […]

______________________________________________________________________________________________________

Скандал на Евросонг- Украина се повлече од натпреварот

Украина целосно се повлече од Евросонг , откако нивната претставничка не сакаше да ја откаже турнејата во Русија. Украинската државна телевизија објави дека Украина се повлекува од натпреварот за песна на Евровизијата , откако победничката на националниот натпревар одбила да ја откаже турнејата низ Русија. Украина требаше да ја преставува пејачката Хана Корсун , позната […]

______________________________________________________________________________________________________

44 годишна актерка е пронајдена мртва во нејзиниот стан

Американската актерка Лиза Шеридан (44) пронајдена е мртва во својот стан во Њу Орлеанс. Тоа денеска го потврди нејзиниот менаџер Мич Клем. Причината за смртта и понатаму не е утврдена, а актерката е најдена во својот стан во понеделник навечер. Се уште се чека наодот од обдукцијата. Таа се прослави со улогите во сериите CSI: […]

______________________________________________________________________________________________________

Оскарите доделени по 91-ви пат: „Зелена книга“ најдобар филм

Филмот „Зелена книга“, вистинска приказна за црн пијанист, ја освои главната награда на американската Академија за филмски уметности – Оскарот за најдобар филм. Мексиканскиот режисер Алфонсо Куарон, кој веќе има освоено Оскар за најдобар режисер во 2014 за остварувањето „Гравитација“, и оваа година ја доби наградата во истата категорија за филмот „Рома“. Филмот доби и […]

______________________________________________________________________________________________________

Ѓоковиќ и Бејлс најдобри спортист во светот за 2018 година

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го понесе признанието за најдобар спортист во изминатата 2018година, на свеченоста одржана во Монако. Ѓоковиќ кој во 2018 година направи неверојатен кам-бек на терените освојувајќи два Гренд слем турнири, по четврти пат го добива ова признание, по 2012, 2015 и 2016 година, со што се израмни со легендарниот спринтер Усеин Болд […]

______________________________________________________________________________________________________

Најпознатиот руски рапер Децл почина после концерт

Рускиот рапер Децл (Кирил Толмацки) починал по концерт во градот Ижевск. Руски медиуми го цитираат менаџерот Павел Беленец, но информацијата беше потврдена и од таткото на Децл. Неофицијална причина за смртта е инфаркт. Децл имаше 35 години, а дебитантскиот албум „Кој: Ти“, издаден во 2000 година е меѓу најпродаваните руски рап албуми.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1