Влатко Лозаноски го поправи водителот за „северна“: Македонија, без тој додаток што го кажа (ВИДЕО)


Влатко Лозаноски уште еднаш се стави во служба на Македонија, овој пат на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, каде што го доби признанието за најдобра поп фолк нумера.

Тој го поправи водителот, кој го претстави како пејач од Северна Македонија, објаснувајќи на македонски дека „тоа е Македонија, а не со тој додаток што го кажа предмалку“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1