Чавков додели плакети на вработени за подигнување професионални стандарди во МВР


Министерот за внатрешни работи Митко Чавков, во име на Министерство за внатрешни работи додели плакети за дел од раководството на министерството, на поранешни вработени, како и на надворешни лица за посебен придонес во подигнување на професионалните стандарди во Министерството за внатрешни работи на Република Македонија.

cavkovplaketa11 cavkovvv22 cavkovv33 cavkovv44 cavkovv55

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1