Позната состојбата на прегазеното девојче кај Католичка


Девојчето што вчера беше прегазено на на булеварот „Метрополит Теодосиј Гологанов“ кај Католичката црква е примена во Ургентниот центар со скршеница на потколеницата, како и мали повреди на пршлени на ‘рбетниот стол.

urgenten brza pomos klinika

Девојчето во 19 часот  го преминувало коловозот на место каде нема обележан пешачки премин, кога наишол автомобил „фиат уно“ со скопски регистерски таблички и удрил во неа, потврдија од МВР.

Полицијата изврши увид на местото на несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1