Чекале петорка – на денот на породувањето дознал дека девојката не е ни бремена!


Пол Серват цели 34 недели бил убеден дека неговата девојка ќе роди пет бебиња. А тој не бил единствениот кој верувал во тоа. Нивниот цел град мислел дека жената е бремена, а многумина  донираа пари и работи за бебињата. Но кога заминале во болница, тие дознале дека нема бебиња. Всушност, никогаш и немало.

zena petorkaЛекарите му објасниле на Серват дека неговата девојка имала “фантомскa бременост”. Тоа е психијатриско нарушување, што резултира кога една жена толку силно верува дека е бремена, нејзиното тело и почнува така да се однесува. Затоа нејзиниот стомак отекол како да е бремена, имала дури и мачнини, па дури и започнала да лачи млеко.

– Бевме толку среќни. Дури и моите родители со нетрпение ги очекуваа внуците. Го изгубив цел живот, вели овој несреќен човек.

Иако фантомските бремености се ретки, тие обично се јавуваат кај жени во доцните триесетти години и почетокот на четириесеттите години, кои силно  сакаат дете и се обидуваат да забременат со години.

Девојката сега се наоѓа на психијатриско лекување, бидејќи тоа е единствениот начин на кој жените со овие симптоми може да се вратат во нормален живот.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1