Четворица заложници убиени во Париз – Ова е моментот кога специјалците влегуваат во супермаркетот!


Вкупнио четворица заложници се убиени во супермаркетот во  Порт де Вансан, во источниот дел од Париз, изјави полициски претставник.B67Cox2CcAAkAZc.jpg large

Според француските медиуми, браќата Куаши биле убиени откако од печатницата, во која од утрово држеле еден заложник, се видел чад и се слушнале неколку силни експлозии, по што силите на француската жандармерија го извеле нападот на објектот.

Истовремено француските сили извеле напад и над еврејскиот супермаркет во Париз, каде што маж и жена терористи од утрово држеле од пет до осум заложници, а двајца убиле.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1