Четврток е неработен ден во Македонија


Министерството за труд и социјална политика информира дека 1 јануари 2015 година е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Министерството на граѓаните на Република Македонија им ја честита Новата Година.

20130226-makedonija zname

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1