Четврток неработен ден за сите граѓани


„Св. Кирил и Методиј“ – Денот на сесловенските просветители, 24 мај (четврток), е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопштија од Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните на Република Македонија им го честита празникот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1