Чистење када со дома направено средство – без хемикалии


Ако не сакате да го користите хемикалии за чистење на када, еве совети за  не-токсични и ефикасни начини – препораки од Марта Стјуарт.

sredstvo_za_ciscenje_kade_vПотребно:

1 лажичка течен сапун

Неколку капки на антибактериски етерични масла (чајно дрво, еукалиптус, нане, рузмарин)

Чаша сода бикарбона

малку вода.

подготовка:

Промешајте ги сите состојки заедно и додадете вода колку што е потребно да се формира паста. Нанесете на кадата, а потоа исчистете со сунѓер или четка – резултатите се неверојатни.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1