Чистење на Триумфалната порта по протестите


Работници денеска ја чистат Триумфалната порта во центарот на Скопје, откако анти-владините демонстранти синоќа ја гаѓаа со боја, а испишаа и графит „Грабеж“.

makdenes.org

makdenes.org

Протестот е во организација на движењето Протестирам. Тие се противат на политичките помилувања од претседателот Ѓорге Иванов и бараат негова оставка, одложување на изборите закажани за 5 јуни и почнување на процес за избор на експертска влада која ќе го подготви теренот за фер избори.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1