Чкембари кршеле се пред себе вечерва во Скопје


Поголема група навивачи на Пелистер вечерва околу 20 часот се симнале од возот со кој се враќаа за Битола по мечот против Вардар и почнале да дивеат.

nokj policija

Објави порталот Press24 кој од полицики извори дознава дека инцидентот се случил во наслебата Лисиче.

Кога возот застанал, поголема група Чкембари излегле и со разни предмети почнале да фрлаат кон паркираните возила на улицата Мите Богоевски и на булевар Србија, при што оштетиле неколку приватни автомобили и неколку куќи. Полицијата е на терен, ситуацијата е ставена под контрола.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1