Чудотворен рецепт за лекување рак!


Храна за лекување на комплетниот организам! Ги чисти крвните садови, го лекува срцето, буквално го обновува имунолошкиот систем, го чисти црниот дроб, целиот систем на излачувањe, исто така и дигестивниот тракт од патогени микрофлори.

nikulci-300x169Го подобрува работењето на мозокот и памeтењето, штити од инфаркт, и ги лекува до оздравување лицата кои го преживеале истото. Средство против воспаление на зглобовите, а се смета и за средство кое помага во лекувањето на карцином.

Потребни продукти:

15 лимони
12 главици лук
1 кг мед
400 гр пченица со никулци
400 гр ореви

Како се подготвува и што се лечи прочитајте на следниот ЛИНК 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1