CNN репортажа за куќата на Мајка Тереза во Скопје


Новинарот на CNN Ник Робертс направи кратка репортажа за куќата на  Мајка Тереза во Скопје, која се емитуваше на популарниот канал CNN.

Репортажата говори за Скопје, Мајка Тереза, нејзиното детство овде, како и за спомен обележјето – куќата во нејзиниот роден град.

Погледнете ја репортажата.

извор ТВПакет

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1