“CURIOSITY” слета на Марс – ова се првите фотографии


“CURIOSITY” успешно слета на Марс во 7 часот и 31 минута. Слетувањето во живо го следеа милиони луѓе низ целиот свет. По славењето во НАСА ова се првите фотографии кои Ровер ги испрати од Марс .

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1