Жичарата на Водно не работи


По владината одлука за забрана за движење во шуми, затворена за работа е жичарницата на Водно.

Во мирување е и автобуската линија “Милениумски Крст“ . СпоредЈСП “Скопје“, жичарата е надвор од функција од трети август и ќе биде се додека трае забраната.

Владата на седницата одржана на први август донесе одлука за за целосна забрана на движење во шумите и шумските појаси на целата територија на Република Македонија поради зголемената опасност од пожари.

Share Button

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1