Tag Archives: vodno

Жичарата на Водно не работи

По владината одлука за забрана за движење во шуми, затворена за работа е жичарницата на Водно.

______________________________________________________________________________________________________

Жичарата ќе работи до подоцна

  Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ одлучи жичарницата за време на викендите да го продолжи работното време за половина час.

______________________________________________________________________________________________________

Се урна потпорниот ѕид на Водно – 10 семејства евакуирани

По лизгањето на земјиштето кое резултираше со комплетно оштетување на потпорниот зид на Водно десетината семејства кои беа евакуирани. 10 метарскиот ѕид се урнал денеска околу 13 часот и паднал врз две згради на улицата Салвадор Аљенде.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1