Жичарата ќе работи до подоцна


 

Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ одлучи жичарницата за време на викендите да го продолжи работното време за половина час.

Жичарата ќе им биде достапна на посетителите до 21:30 часот. Работното време преку недела останува исто – до 21 часот.

Од Скопје информираат дека од идната недела ќе се воведе и бесплатен интернет долж целата траса на жичарницата.

Share Button

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1