Да му помогнеме на Горазд самостојно да зачекори


Горазд Исаковиќ е детенце со посебни потреби, а поради проблеми во колената и колковите не може да се движи.

За да застане на двете нозе на Горазд му е потребна хируршка интервенција, за која, неговите родителите не се во можност да обезбедат финансиски средства.

Да му помогнеме на Горазд да застане на нозе и самостојно да зачекори низ патеката на животот!

Хуманоста се покажува на дело! Донирајте на телефонскиот број 070 143 133

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1