Дадилка во градинка претепала дете – останало паларизирано (Видео)


Безбедносните камери на кинеска градина снимиле како една од вработените дадилки се изживува и тепа 4 годишно девојче

 

На снимката се гледа како одеднаш го фрла девојчето на земја. Девојчето ја загубила свеста, а дадилката почнала да ја удира со нозете.

Девојче се здобило со тешки телесни повреди и оштетувања на мозокот, а по инцидентот од повредите се парализирала. Не може да оди и да зборува.

Против дадилката е покренато обвинение и во тек е судски процес.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1