Дактилографка се породила во суд


porodaj-tata-1328585176-93673Вработените во бањалучкиот Основен суд присуствувале на несекојдневен настан, на породување на својата колешка.

Зградата во која се одлучува за многу човечки судбини, во четврток попладне беше место на раѓање, а како што пишуваат „Независне новине”, на работното место се породила жена која работи како дактилографка во судот.

Иако местото на раѓање е необично, и мајката и бебето се добро, пишува весникот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1