Дали УЈП ве води како должник – еве каде да проверите


Управата за јавни приходи објавува Листа на должници за долгови доспеани до 31.03.2015 и неплатени до 30.06.2015 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини, за кои вкупниот износ на долгот е:ujp danocna prijava

  1. повисок од 120.000 денари за физичките лица и самостојни вршители на дејност; и
  2. повисок од 300.000 денари за правните лица.

Листата на должници се објавува на веб страницата на Управата за јавни приходи – можете да ја видите ТУКА

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1