ФОТО: На продажба каменот со кој беше удрен Вучиќ


На босанскиот портал „pik.ba“ се појавил оглас во кој на купувачите за 1.500 конвертибилни марки се продава каменот, со кој наводно премиерот на Србија беше удрен за време на церемонија за одбележување на 20-години од масакрот во Сребреница.

Српските медиуми огласот го сметаат за скандалозен и како невкусна шега на сметка на Србите и Србија.Kamen2500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1