Даниел Кајмакоски настапи пред 25.000 луѓе (Видео/Фото)


3dan500Нашиот полуфиналист од регионалното шоу Икс Фактор Даниел Кајмакоски Новата година ја дочека пеејќи пред 25.000 луѓе.

Даниел беше дел од новогодишниот концерт на неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ во Крушевац. Ова беше негов прв настап пред многубројна публика која одлично го прифати.

Погледнете како реагираше 25 илјадната публика на „Чија си“ од Тоше Проески во изведба на Даниел. 


Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1