Времето денес – сончево со мала облачност


partly_cloud_cloudy_day_weather_sunny_windy_partly_sunny_weather_clear_rainyВремето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

По одделни котлините ќе биде магливо особено претпладне, а во текот на денот видливоста постепено ќе се зголемува.

Температурата ќе се движи од шест до 11 степени.

Во Скопје слично време, со температура до седум степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1