Даниел Кајмакоски подарува билет за Евровизија!


Македонскиот претставник на Еврозвизија Даниел Кајмакоски ги поканува сите фанови да ја завршат приказната од официјалното видео за евровизиската песна „Autumn leaves“ и да освојат билет за првата полуфинална вечер на 19 мај, во Виена.DANIEL EVROVIZIJA

Оној кој ќе има најуспешно завршување на приказната ќе има можност да го бодри во живо и да ужива во заедничка средба со Даниел на 20 мај.

Повикот за фановите започнува од денеска и ќе биде отворен се до 20 април.

Повеќе информации, правилa и начин на учество може да најдете на следниот линк: http://danielkajmakoski.mk/complete-the-story/

 

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1