Даниел „со црвени патики“ растури на сцената (Видео)


Македонскиот учесник во „Х Фактор“, Даниел Кајмакоски, вечерва на сцената се појави облечен во одело, во комбинација со црвени патики „Старки“

daniel 333Даниел настапи со песната „Стеј“ на „Хуртс“, за чија изведба доби само пофалби. Критика доби од менторот Жељко Јоксимовиќ, кој му рече дека е лут затоа што ја сменил песната, но сепак го пофали дека испеал фантастично.

Еве и жирито какво мислење имаше за неговиот настап:

Кристина: Јас морам да кажам дека сум вечерва што си сам на бината и имаш одличен избор на песна. Оваа песни ги истакнува твоите пејачки доблести. Омилена ми е онаа најниска нота, имаш некој сочен став, тазе испечена сум целосно!

-Браво Даниел! Браво! Дали воопшто да го коментирам твоето пеење – рече Емина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1